sobota, 24 stycznia 2015

Wasabi tu wasabi tam....

Od dłuższego czasu w naszych sklepach można spotkać produkty takie jak chipsy, orzeszki, pasty, sosy oraz wiele wiele innych produktów, które są o smaku wasabi.

W ogóle co to takiego te wasabi...
Jak to jest napisane na Wikipedii wasabi to nic innego jak chrzan japoński. Moim zdaniem chrzan ten jest ostrzejszy i bardziej wyrazisty niż ten polski. Moim kubkom smakowym on pod pasował (chociaż w dużej ilości nie jestem w stanie go jeść). Mhhh jakie produkty z kategorii wasabi znalazły się w moich ustach... Było ich kilka, zacznę może od chipsów marki Lay's  
Chipsy te kosztują ok 5 zł  i można je dostać w większości sklepów. Smak jest ich bardzo intensywny i jak na opakowaniu jest pokazane są naprawdę ostre.... Ja po kilku sztukach muszę się napić (więc albo mam delikatne podniebienie albo są naprawdę ostre... sami oceńcie :)) Oprócz Laysów również takie firmy jak  Top chips (Biedronka) Vitasia chips (Lidl) 

Niestety na temat tych dwóch paczek nie mogę nic powiedzieć, bo ich nie próbowałam.

Następny produkt jaki udało mi się skosztować to orzeszki ziemne w cieście wasabi (taka o... ostra skorupeczka) firmy Felix, w sumie u mnie rzadko kiedy można je spotkać (albo ja źle patrzę)
Ceny w sumie nie pamiętam, ale myślę że nie mogło by być więcej niż 6 zł. Jak  w ogóle oceniam te orzeszki... Mhhh... są pyszny można je jeść jeść jeść no i oczywiście nie zapominając o piciu :) Tak jak w przypadku chipsów również inne firmy wzięli się za orzeszki. I tak o to w sklepach możemy spotkać
 Akardo (Biedronka) Tao Tao (W niektórych sklepach)
Niestety też nie miałam okazji spróbować tych orzeszków... Może kiedyś ale na pewno nie dziś :D A wy lubicie smak wasabi ? 





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dzięki waszym uwagom, ocenom, oraz podpowiedziom będę wiedziała jak rozwijać bloga. Więc komentujcie.