wtorek, 26 lipca 2016

Fiskars - Zestaw 5 noży w bloku

Witajcie Kochani, właśnie dzisiaj po roku użytkowania mogę Wam przedstawić zestaw noży firmy Fiskars.
Myślę że po tym czasie noże zostały dogłębnie przetestowane :)
Zanim zakupiliśmy noże Fiskars w domu mieliśmy noże, które prawidłowo działały przez maksymalne trzy miesiące. Ostrzenie przedłużało ich żywotność o kolejny miesiąc.
Takie noże po prostu zaczęły nas drażnić :)
Nasz wybór padł na Fiskarsy, dlatego bo słyszeliśmy dużo dobrych opinii. 
Zestaw składa się z pięciu noży, ostrzałki oraz bloku drewnianego , za wszystko zapłaciliśmy ok. 137 zł (zakup z Allegro).
Ostrza były dobrze zapakowane, każdy miał swój papierek :)
W zestawia znalazły się takie noże :
Nóż do pieczywa nr. 837005 - fantastyczny nóż, bez problemu kroi świeży chleb, bułki, bagietki oraz starsze pieczywo. Ważne jest to że nawet gorący chleb jest krojony a nie rozrywany. Długość ostrza to 23 cm, nóż do tej pory był raz ostrzony.
Nóż uniwersalny nr. 837029 - używamy go najczęściej, kroimy nim surowe mięso, warzywa, owoce, ciasta po prostu nóż do wszystkiego.  Długość ostrza to 21 cm, nóż do tej pory był ostrzony trzy razy twierdzę że to i tak mało skoro jest tak dużo używany.
Nóż do siekania nr. 837031 - dobrze sieka, wygodnie się go trzyma. Lubię go używać do pieczarek, oprócz tego radzi sobie świetnie ze szczypiorem, różnego rodzaju zielskiem.
Długość ostrza to 17 cm, ani razu jeszcze nie był ostrzony.
Nóż do obierania nr. 837003 - używany jest dosyć często. Oprócz obierania warzyw, owoców wykorzystuję go do krojenia wędlin czasami krojenia mięsa fretką. Lubię z niego bardzo korzystać, chociaż najczęściej się nim kaleczę :)
Długość ostrza to 11 cm., z dwa razy był ostrzony. 
Nóż do skrobania nr. 830101 - u nas w domu chyba najmniej używany. Obieramy nim ziemniaczki, kroimy ogóreczki, obieramy czosnek. Długość ostrza 7 cm, ostrzony był raz.
Noże są ze stali nierdzewnej, podobno można je myć w zmywarce niestety my nie mieliśmy jak tego przetestować.
Blok na ostrza jest z lakierowanego drewna brzozowego z tyłu posiada metalową podstawkę. Dzięki temu blokowi jest mniejsza szansa na skaleczenie się no i oszczędzamy miejsce w kuchni
.
Zanim się przyzwyczailiśmy do nowych noży to w tym czasie uzbieraliśmy sporo ran :D
Ostrzałka jest poręczna, zajmuje mało miejsca. Jest łatwa w obsłudze, myślę że każdy dał by radę naostrzyć nóż.
Po roku z nożami Fiskars mogę powiedzieć że kocham te noże są lepsze niż ceramiczne (bo ceramiczne po pewnym czasie się uszczerbiają ).
Myślę że w zestawie bardziej opłaca się kupować...
Ale zaraz to sprawdzimy...
Zestaw na Allegro 137 zł
Pojedyncze sztuki na tej samej platformie :
( nóż do pieczywa 41 zł, nóż uniwersalny 36 zł, nóż do siekania - nie znalazłam tego modelu, nóż do obierania  18,50 zł, nóż do skrobania 17,50 zł, ostrzałka 25 zł,  blok nie ma naszego modelu )
Więc kupując "zestaw" pojedynczo zapłacimy za niego 138 zł bez dwóch produktów.
W tym roku Św. Mikołaj przyniesie komuś z rodziny taki zestaw noży :D
Kochani miałam jeszcze tutaj dodać zdjęcia jak noże wyglądają po roku, ale jest za ciemno i nie zrobię dobrych zdjęć. Jutro w wolnej chwili je wstawię :)
Miłej nocki życzę :)
P.S. Wczoraj nie udało mi się wstawić zdjęć, które Wam obiecałam ale dzisiaj to nadrabiam :) Jak możecie zauważyć na naszych rocznych nożach pojawiły się drobne ryski ale to przez nasze brutalne użytkowanie :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dzięki waszym uwagom, ocenom, oraz podpowiedziom będę wiedziała jak rozwijać bloga. Więc komentujcie.