niedziela, 23 października 2016

Odczucia z filmu Wołyń

Dzisiaj za namową przyjaciół wybraliśmy się do kina na film Wołyń

Jest to wojenny film polskiej produkcji reżyserii Wojciecha  Smarzowskiego (również scenariusz został stworzony przez tego Pana). Film powstał w 2016 roku i swoją premierę miał 7 października.
Na Filmwebie opis filmu wygląda tak :
Ojciec Zosi postanawia wydać ją za najbogatszego we wsi wdowca z dwójką dzieci, nie bacząc na to, że córka kocha ukraińskiego chłopca. Wkrótce życie lokalnej społeczności diametralnie zmienia II wojna światowa.
Moim zdaniem Zosia w filmie gra główne skrzypce, jej historia jest szczęśliwa przez krótki fragment filmu. Zosia jest bardzo silną psychicznie i odważną kobietą, zastanawiam się czy będąc na jej miejscu poradziła bym sobie tak dobrze z tą sytuacją. Pomimo, że jest to film musimy pamiętać, że taka sytuacja w historii miała miejsce. W filmie jest sporo scen drastycznych, biorąc po uwagę, że podobne rzeczy działy się w przeszłości to naprawdę robi mi się szkoda wszystkich tych ludzi, których spotkał taki straszny los. 
Podczas filmu targały mną różne emocje, od złości po smutek aż gdzieniegdzie radość.
Bardzo się ucieszyłam gdy w trakcie filmu usłyszałam biały śpiew (uwielbiam taki wokal).
Kino w naszym mieście na film Wołyń sprzedało prawie wszystkie bilety, co mnie cieszy to to, że na seansie była młodzież. Film tak bardzo mi się podobał, że na stronie Filmweb dałam mu 9 gwiazdek. Jestem takiego zdania, że takie film powinny powstawać bo dzięki takim produkcją nie zapomnimy o wydarzeniach z naszej historii. 
 Idąc do kina na film Wołyń trzeba się przygotować na 2:30 godziny seansu.
Czy ktoś z Was oglądał film Wołyń ?

5 komentarzy:

 1. na stronie fejsbukowej filmu jest tyle cennych komentarzy że wystarczy na kilka blogów, pod warunkiem że te komentarze i profile autorów nie założyła jedna i ta sama osoba, co jest bardzo prawdopodobne

  OdpowiedzUsuń
 2. Film jest na mojej liście do oglądnięcia. Moja mama była na nim w kinie i mówi, że jest bardzo mocny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto ten film obejrzeć. Ma kilka momentów, które szokują.

   Usuń

Dzięki waszym uwagom, ocenom, oraz podpowiedziom będę wiedziała jak rozwijać bloga. Więc komentujcie.