środa, 12 października 2016

Recenzja książki Kobieta bez przeszłości - Cathy Glass

Większość rodzin ma jakieś tajemnice, o których nigdy się nie rozmawia. Czasami sekret jest taj bolesny i głęboko schowany, że zostaje przez rodzinę "zapomniany"

Mandy przyjeżdża do domu swojego wuja, by pomóc w opiece nad ciężko chorym dziadkiem. 
Ze zdumieniem uświadamia sobie, że choć jako dziecko była częstym gościem w tym domu, niczego nie pamięta. Co takiego wydarzyło się dziesięć lat temu, że umysł Mandy zablokował bolesne wspomnienia? I dlaczego jej bliscy zataili przed nią szokujące wydarzenia sprzed lat, które na zawsze odmieniły jej życie?

Książka ta została napisana przez Cathy Glass, sama autorka pisze serie mówiące o trudnych i ważnych sprawach. Nie są jej obce tematy takie jak, wykorzystywanie seksualne, przemoc wobec słabszych i bezbronnych, nierówne traktowanie kobiet. Każda z książek Cathy Glass jest inspirowana prawdziwymi faktami, do tej pory autorka napisała trzynaście książek, prawdziwych i pełnych emocji.  
Tytuły powstałych książek :
Skrzywdzona
Okaleczona
Najsmutniejsze dziecko
Czekając na anioły
Mamusiu, wróć
Nikomu nie powiem
Nie płacz, kochanie
Kobieta bez przeszłości
Mamo, uciekaj
Ukryty
Zapomniane dziecko
Nie zabierajcie mi dziecka
Czy mnie pokochasz?  
Każdą książkę z osobna zamierzam przeczytać. Pomimo tego, że "Kobieta bez przeszłości" była moją pierwszą książką tej autorki. Czuję, że każda z tych historii będzie poruszająca i wciągająca. 
Nie będę tutaj zbytnio zagłębiać się fabułę ponieważ sądzę, że mogłabym niechcący zdradzić ciekawe fragmenty książki. Ogólnie cała opowieść dotyczy dziewczyny, która nie pamięta swojego dzieciństwa. Gdy przeczytałam pierwsze zdanie już wiedziałam, że przepadłam. Zdania pochłaniałam momentalnie, książkę przeczytałam w cztery dni. Na zmianę moje emocje zostawały pobudzane i przyciszane. Kilka razy gdy już myślałam, że wszystko jest już jasne okazywało się, że sytuacja zmienia się o 180 stopni. Było kilka momentów, które mnie wzruszyły, byłam trochę zła, że jedna postać skończyła tak jak skończyła. Wielkim plusem jest to, że w książce jest dużo rozdziałów, które mają po ok. 9 stron (mając wolnych dziesięć minut czytałam przynajmniej jeden rozdział).
Książka "Kobieta bez przeszłości" miała swoją premierę w 2013 roku.
Książka ma 392 strony, oryginalny tytuł to "The girl in the Mirror", została ona przetłumaczona przez Patryka Dobrowolskiego. Ta książka jest częścią serii "Pisane przez życie" z tej serii ukazały się też takie tytuły:
"Cierń miasta lwa", "Dziecko ulicy", "Sen o Ameryce", "Zakazana żona", "Dziesięcioletnia rozwódka", "Zakładniczka", "Spisany na straty", "Mamusiu, dlaczego ?", "Skazana na piekło", "Zniszczone dzieciństwo", "Okaleczona", "Tatusiu, proszę, nie", "Zhańbiona", "Oszpecona", "Najsmutniejsze dziecko", "Kochałam psychopatę", "Pokochaj mnie mamo", "Skrzywdzona", "Ukarana", "Ucieczka z raju", "Zakazana miłość", "Uprowadzone", "Jak ona mogła ?", "Zew pustyni", "Skradzione życie", "Sycylijskie wesele", "CZekając na anioły", "Afrykański sen", "Cena mojego życia", "Pozwól mi odejść", "Mamusiu, wróć", "Opowieści dubajskie", "Niewierna córka", "Nikomu nie powiem", "Droga do nadzieji", "Oddajcie mi dzieci", "Mamo, uciekaj", "Fatalne zauroczenie", "Sekretna profesja", "Nie płacz, kochanie", "Dziewczyna, która nie płacze"
Dużo tytułów, dużo przeróżnych historii myślę, że wartych przeczytania. 

3 komentarze:

  1. Wieczory długie.... Chociaż trudno zebrać mi się teraz w kupę i skoncentrować na książce... ale dziękuję ...kiedyś nadejdą lepsze dni .... Pozdrawiam Aduchna

    OdpowiedzUsuń
  2. Jolu zawsze po gorszych dniach następują te lepsze :) Oczywiście oby było jak najwięcej tych dobrych dni :) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Dzięki waszym uwagom, ocenom, oraz podpowiedziom będę wiedziała jak rozwijać bloga. Więc komentujcie.