piątek, 17 lutego 2017

Kuchnia Polska według Pawła Małeckiego - Książka Lidla

Jeszcze w tamtym roku jakoś w grudniu może listopadzie sklep Lidl  zorganizował akcję gdzie za robienie zakupów (minimum za 50 zł ) otrzymywaliśmy naklejki , które po uzbieraniu kompletu mogliśmy wymienić na książki kucharskie. Jeden komplet to sześć naklejek, czyli sumując to na zakupy musieliśmy wydać minimum 300 zł aby otrzymać książę. Jak dla mnie akcja bardzo fajna pomimo tego, że kilka razy trzeba się wybrać na małe zakupki lub raz na ogromne sądzę.
Książka Kuchnia Polska według Pawła Małeckiego była dostępna w akcji  "Polska kuchnia naszych czasów" oprócz tej słodkiej wersji można było jeszcze wybrać sobie wersję słoną skomponowaną według Karola Okrasy.  Na pierwszy rzut oka przyznaję, że książka jest bardzo dobra jakościowo, papier jest porządny a okładka twarda. W książce znajdziemy przepisy dla "kucharzy" w różnym stopniu zaawansowania  i tak "Sernik Krakowski" dostał poziom trudności trudny a "Ciasteczka bakaliowe" poziom trudności łatwy.
Książka ma 272 strony podzielone na jedenaście kategorii. Spis treści jest czytelny i łatwo jest znaleźć dany przepis. Oprócz przepisów samego mistrza Pawła Małeckiego książce znajduje się kilka gościnnych przepisów. Piękne zdjęcia, które znajdują się w środku nie tylko nakręcają do pracy ale i wywołują wodospad cieknącej ślinki :)
Myślę, że w niedługim czasie spróbuje coś przyrządzić i sprawdzić czy coś dobrego mi wyjdzie :)  
Wszystko ładnie pięknie ale muszę jeszcze o jednym fakcie wspomnieć.
Lidl otrzymuje ode mnie minusa, już Wam opowiadam czemu. 
Jak uzbierałam naklejki na dwie książki okazało się, że już w sklepie ich nie ma i pani kasjerka dając mi do reki kopertę powiedziała, żebym wysłała te naklejki na adres umieszczony na kopercie i książki przyjdą do mnie pocztą. Wszystko zrobiłam tak jak mi powiedziano ale po dość długim czasie (około miesiąc) nic nie otrzymałam. 23 stycznia napisałam mejla o zaistniałej sprawie i następnego dnia  dostałam odpowiedź zwrotną, że moja sprawa zostanie rozpatrzona i dostanę jakąkolwiek odpowiedź.  Grzecznie czekałam na kolejną wiadomość, gdy 10 stycznia przyszła do mnie właśnie ta książka (Kuchnia Polska według Pawła Małeckiego). Lekko zdezorientowana nadal bez jednej książki i odpowiedzi poczekałam do 14 lutego i znowu wysłałam mejla na chwile obecną znowu odpowiedzi nie ma. Mam nadzieję, że w niedługim czasie dostanę na mejla jakąkolwiek wiadomość zwrotną.  Co  Wy sądzicie o tej sytuacji ? Jak się coś zmieni w tej sytuacji dam Wam znać trzymajcie się cieplutko i do usłyszenia :)   

2 komentarze:

Dzięki waszym uwagom, ocenom, oraz podpowiedziom będę wiedziała jak rozwijać bloga. Więc komentujcie.