Podravka pomidory krojone

Witajcie Kochani, czy u Was pojawiło się upragnione słoneczko ?
U nas słonko miesza się z wiatrem, takie połączenie jest całkiem przyjemne 🙂
W dzisiejszym poście opowiem Wam o słonecznych pomidorach zamkniętych w kartoniku, czyli Podrawka z oliwą i czosnkiem.

Jakiś czas temu robiłam pizzę, wszystko od podstaw, począwszy od ciasta, skończywszy na sosie pomidorowym. Jednym ze składników sosu są oczywiście pomidory, tym razem użyłam pomidorów krojonych z oliwą i czosnkiem w kartoniku firmy Podravka.

Pomidory krojone Podravka kupiłam za ok. 3,99 zł. Było jeszcze kilka wariantów smakowych, ale że jestem fanatyczką czosnku padło na ten. Kartonik jest w przyjemnej niebiesko granatowej kolorystyce, która przypomina okres wakacyjny. Pomidorków jest 390 gram, skład wygląda następująco:
Krojone pomidory (74%), sok pomidorowy (19%), oliwa (2%), cukier, czosnek prażony (1%), prażona cebula, sól kuchenna, pietruszka, regulator kwasowości: kwas cytrynowy.

W składzie zaskoczyła mnie wysoka zawartość krojonych pomidorów.
Na kartoniku dostrzegłam fajną instrukcję otwierania 🙂

Pomidory wyczuwalne, ale drobno pokrojone. Próbując produktu, wyczuwałam intensywny smak czosnku, który później zastąpił smak pomidorów.

Sos pomidorowy do pizzy wyszedł za mocno czosnkowy, ponieważ oprócz pomidorów krojonych firmy Podravka dodałam jeszcze świeży czosnek. Sos zawładnął pizzą i nic oprócz czosnku nie było czuć.
Nie jest wina produktu, tylko moje takie małe niedopatrzenie lub strach przed wampirami 🙂
Zastanawiam się, czy te pomidory fajnie nie współgrałyby z makaronem…
Jest tu ktoś z Was, kto próbował produktów firmy Podravka ?
Macie coś do polecenia ?