Kobieta bez przeszłości Kathy Glass
Książki

Recenzja książki Kobieta bez przeszłości – Cathy Glass

 Większość rodzin ma jakieś tajemnice, o których nigdy się nie rozmawia. Czasami sekret jest taj bolesny i głęboko schowany, że zostaje przez rodzinę „zapomniany”

Mandy przyjeżdża do domu swojego wuja, by pomóc w opiece nad ciężko chorym dziadkiem. 
Ze zdumieniem uświadamia sobie, że choć jako dziecko była częstym gościem w tym domu, niczego nie pamięta.
Co takiego wydarzyło się dziesięć lat temu, że umysł Mandy zablokował bolesne wspomnienia?
I dlaczego jej bliscy zataili przed nią szokujące wydarzenia sprzed lat, które na zawsze odmieniły jej życie?
Książka została napisana przez autorkę Cathy Glass. Sama pisarka pisze serie mówiące o trudnych i ważnych sprawach związanych z życiem. Autorce nie są obce takie tematy jak, wykorzystywanie seksualne, przemoc wobec słabszych i bezbronnych, nierówne traktowanie kobiet. Ponieważ są to książki o dosyć trudnej tematyce nie są one przeznaczone dla każdego. Ze względu na fakt, że każda z książek Cathy Glass jest inspirowana prawdziwymi faktami to każda z nich może być szokującym przeżyciem.
Do tej pory Cathy Glass napisała trzynaście książek, prawdziwych i pełnych emocji, wszystkie tytuły znajdziecie poniżej :
Tytuły powstałych książek :
Skrzywdzona
Okaleczona
Najsmutniejsze dziecko
Czekając na anioły
Mamusiu, wróć
Nikomu nie powiem
Nie płacz, kochanie
Kobieta bez przeszłości
Mamo, uciekaj
Ukryty
Zapomniane dziecko
Nie zabierajcie mi dziecka
Czy mnie pokochasz?
Z pewnością przeczytam każdą książkę tej autorki.

Czuję, że każda z tych historii będzie poruszająca i wciągająca.

Nie chcę się tutaj zbytnio zagłębiać w fabułę, ponieważ sądzę, że mogłabym niechcący zdradzić ciekawe fragmenty książki.Reasumując cała opowieść dotyczy dziewczyny, która nie pamięta swojego dzieciństwa. Gdy przeczytałam pierwsze zdanie, już wiedziałam, że przepadłam, ponieważ lubię takie książki czytać.
Zdania pochłaniałam słowo po słowie, przeczytanie książki zajeło mi tylko cztery dni.
Na przemian moje emocje zostawały pobudzane i przyciszane. Kilka razy, gdy już myślałam, że wszystko jest już jasne, okazywało się, że sytuacja zmienia się o 180 stopni. Było kilka momentów, które mnie wzruszyły, byłam trochę zła, że jedna postać skończyła, tak jak skończyła.  Reasumując książka przyspaża czytelnikowi dużo emocji.
Wielkim plusem jest to, że w książce jest dużo rozdziałów, które mają po ok. 9 stron (mając wolnych dziesięć minut, czytałam przynajmniej jeden rozdział).
Książka „Kobieta bez przeszłości” miała swoją premierę w 2013 roku.
Książka ma 392 strony, oryginalny tytuł to „The girl in the Mirror”, została ona przetłumaczona przez Patryka Dobrowolskiego.

Przedstawiony utwór jest częścią serii „Pisane przez życie” w tej serii znalazły się też takie tytuły jak:

„Cierń miasta lwa”, „Dziecko ulicy”, „Sen o Ameryce”, „Zakazana żona”, „Dziesięcioletnia rozwódka”, „Zakładniczka”, „Spisany na straty”, „Mamusiu, dlaczego ?”, „Skazana na piekło”, „Zniszczone dzieciństwo”, „Okaleczona”, „Tatusiu, proszę, nie”, „Zhańbiona”, „Oszpecona”, „Najsmutniejsze dziecko”, „Kochałam psychopatę”, „Pokochaj mnie mamo”, „Skrzywdzona”, „Ukarana”, „Ucieczka z raju”, „Zakazana miłość”, „Uprowadzone”, „Jak ona mogła ?”, „Zew pustyni”, „Skradzione życie”, „Sycylijskie wesele”, „CZekając na anioły”, „Afrykański sen”, „Cena mojego życia”, „Pozwól mi odejść”, „Mamusiu, wróć”, „Opowieści dubajskie”, „Niewierna córka”, „Nikomu nie powiem”, „Droga do nadzieji”, „Oddajcie mi dzieci”, „Mamo, uciekaj”, „Fatalne zauroczenie”, „Sekretna profesja”, „Nie płacz, kochanie”, „Dziewczyna, która nie płacze”
Dużo tytułów, dużo przeróżnych historii myślę, że wartych przeczytania.
Czy którąś z tych książek czytaliśćie ?
Co sądzice o książkach opartych na prawdziwych wydarzeniach ?
Co teraz ciekawego czytacie ?

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *