Mając tak małą kuchnię jak nasza trzeba bardzo mocno dumać nad rozmieszczeniem rzeczy.
 Pomimo tego, że w naszej kuchni co rusz na coś brakuje miejsca to cały czas próbujemy temu zaradzić i szukamy rzeczy, które nam dadzą troszkę dodatkowego miejsca.
Jeśli Ty też masz podobny problem to zapraszam Cię na dalszą część posta 🙂

Pierwszy przedmiot, który wynalazłam na Allegro kosztował 32 zł (cena podana bez przesyłki) i jest to spryskiwacz do oleju i octu (link do aukcji -> LINK). Te urządzenie ma dwie komory każda po 50 ml, jedną komorę można przeznaczyć  na olej a drugą na ocet (oczywiście to jest podstawowa kombinacja). Spryskiwacz jest z grubego plastiku (na początku myślałam, że jest to szkło), Mamy możliwość korzystania w jednym czasie w razie potrzeby z octu i oleju.  Poprzez „psik” idealnie ocet/olej rozprowadza się po potrawie.

Spryskiwacz ma bardzo dużo zalet i niestety jedną małą wadę. Czasami gdy się „psiknie” mając ustawiony olej czuć zapach octu oczywiście to nie przeszkadza ani w konsumpcji ani w użytkowaniu. 
Drugi przedmiot również został kupiony na Allegro kosztował 23,50 zł i jest to młynek ręczny do soli i pieprzu. Młynek jest dwu komorowy, wykonany z akrylu, który do złudzenia przypomina szkło. W bardzo łatwy sposób możemy uzupełnić przyprawy, wystarczy tylko odkręcić, wsypać przyprawę i zakręcić. Młynek posiada regulację mielenia, co jest bardzo fajne to to, że przy ustawieniu młynka na drobne mielenie, pieprz się nie zacina. Przypadek zacinania miałam w młynku elektrycznym, chwilę mielenia i już ziarenko wpadało i blokował się cały mechanizm i nic dalej nie dało się zrobić (tamten młynek oddaliśmy i stwierdziliśmy, że już nigdy nie kupimy takiego młynka). 
Młynek posiada dwie zatyczki, my swoje wyrzuciliśmy do śmieci, ten dodatek dla nas był zbędny. 
 

Młynek moim zdaniem jest zakupem idealnym nie mam się do czego przyczepić.
 Tej aukcji co ja kupowałam młynek już nie ma ale na allegro są dostępne takie same młynki.
Dzięki tym dwóm przedmiotom uwolniliśmy kuchnię od dwóch dodatkowych pojemników.
Można powiedzieć, że jest to małe osiągnięcie, ale jak ja to mówię kroczek po kroczku i będzie super 🙂  Kochani a co Wy sądzicie o takich urządzeniach 2w1 ?