Będąc małym brzdącem pamiętam jak w letnie dni chodziliśmy z mamą do sklepu kupić lody. 
 Wybór zawsze padał na wodnego loda Kaktusa, uwielbiałam w nim tą polewę, 
Gdyby kiedyś Kaktus poszerzył  swój asortyment o czekoladę o smaku tej polewy to bym w takich ilościach ją jadła, że wypadłyby mi wszystkie zęby 🙂  Oczywiście do tej pory lubię czasami kupić sobie Kaktusa ale warto wspomnieć, że przez długie lata loda Kaktusa można było kupić tylko w jednym wariancie smakowym. Wszystko się ruszyło jakieś kilka lat temu i pierwszą nowością był Kaktus zielony, który nie do końca podbił moje serce. Następny w kolejce był Kaktus z długą polewą (prawie cały lód jest nią oblany) oczywiście ta wersja ze względu na polewę w 100 %  podbiła moje serce i podniebienie. Później przez długi czas znowu była cisza w Kaktusowych nowościach aż do dzisiaj. Dzisiaj będąc w Polomarkecie spotkałam czarnego Kaktusa i rożka Kaktusa. Po tym znalezisku nie zważając na pogodę zakupiłam rożka i z wielką niecierpliwością nie mogłam się doczekać konsumpcji Kaktusowej.  

 Rożek kosztował 2,99 zł za 110 ml, zdaje mi się, że Kaktus jest odrobinę mniejszy od rożka Biedronkowego. Już sam papierek, który jest w kolorystyce Kaktusa zachęca do „jedzenia”.
 Po ściągnięciu papierka ukazuje nam się zielony wafelek, który smakuje i pachnie jak zwykły wafelek. Dużym zaskoczeniem jest dla mnie góra, która nie dość, że wygląda ładnie dla oka to jeszcze naprawdę fajnie smakuje.  Nie jest to kopia standardowego Kaktusa ale jest tutaj połączenie  sorbetu truskawkowego z mixem cytrynowym. Całość jest obsypana czerwonymi drobinkami (smakują truskawkami) i nie zabrakło tutaj niezastąpionej polewy.  Oczywiście polewa smakuje tak samo jak w pierwotnej wersji dodatkowym plusem jest fakt, że spotkałam ją wewnątrz rożka.  
Jedząc tego rożka przypomniało mi się dzieciństwo, fajne jest to, że ten produkt przetrwał próbę czasu i nadal może cieszyć 🙂 Oczywiście na pewno spróbuję czarnej wersji Kaktusa i mam nadzieję, że za jakiś czas znowu zostaniemy czymś zaskoczeni.
Kto z Was jest już po spróbowaniu nowego rożka ?
Jakie lody były na czasie gdy byliście młodzi ?