Wreszcie jestem na swoich śmieciach i dzięki rocznicowemu wyjazdowi naładowałam tak baterię, że śmiało mogę komuś przekopać ogródek a może nawet i pole 🙂 Gdy zbliżaliśmy się do naszej miejscowości z wczasowej parki przemieniliśmy się w parkę, nad którą krążyły chmury obowiązków.
Też tak macie ?
  Zaczęło się… Trzeba zrobić zakupy, trzeba to, trzeba tamto 
Zaczęliśmy od najprzyjemniejszego obowiązku czyli pójścia na zakupy. 
Wybór padł na Biedronkę, chodzimy po alejkach i nagle widzimy ją 🙂
Naszą starą miłość, serce szybciej zabiło a na twarzach pojawił się grymas w stylu kupmy to. 
Stary dozownik na ocet i olej był zupełnie inny, gdyby nie to, że nasz wymarzony kandydat kosztował ok. 80 zł raczej nie kupilibyśmy tego starego.    
Cenę, którą zobaczyliśmy w Biedronce zwaliła nas z nóg i pozwoliła spełnić to mini marzenie 🙂

Buteleczka firmy Ambition kosztowała 16,99 zł  i można ja kupić w trzech wzorach (przynajmniej w tej Biedronce były trzy wzory). Nie wiem kiedy w sklepie  pojawiły się one ale musiało to być niedawno. Co do samej ceny to dalej jestem w szoku ponieważ  zastanawiam się jak to jest  możliwe, że między sklepem a internetem jest taka różnica cenowa.
Na Allegro takie pojemniki najtaniej kupimy za 69 zł (plus do tego dochodzi przesyłka) jest to naprawdę ogromna różnica. Nie wiem czym to jest spowodowane czy lepszą jakością czy przeświadczeniem, że w internecie jest zawsze taniej. Nie wiem… 
W zestawie oprócz szklanego pojemnika dołączone są dwie zatyczki korkowe. Szkoło jest cienkie ale wydaje się być solidne . Szyjki od pojemnika są zakończone dzióbkiem.
Cały gadżet ciekawie wygląda jeszcze przed nalaniem płynów. 
Do buteleczki możemy wlać nie tylko oliwę i ocet ale np. sos sojowy, Maggi, olej.
U nas buteleczka w kształcie winogrona została wypełniona sosem sojowym ( ale po dłuższym namyślę sądzę, że lepiej sprawdziłaby się Maggi,której częściej używamy).
Druga komora została zapełniona octem spirytusowym (ładniej by to wyglądało gdyby zamiast octu pojawił się olej, oliwa lub przynajmniej ocet o jakimś delikatnym kolorze). 
Ale tak to jest jak zapełnia się buteleczkę pod wpływem chwili 🙂
Jedyny minus tego cacka jest to,że gdy szyjka jest zatkana korkiem to i tak  kapie z dziobka płyn.
Kotek  twierdzi, że to jest minus ja do końca nie mogę się zdecydować czy to jest minus czy też plus 🙂  A co Wy o tej sytuacji sądzicie, kapanie przy zamkniętych szyjkach to plus czy minus ?
Oczywiście starszy dozownik został umyty i schowany do szuflady myślę, że z moimi możliwościami jeszcze kiedyś będzie psikał octem.
Której z Was podoba się taki pojemnik ? 
Czy któraś z Was kupiła sobie ten pojemnik w Biedronce ? 🙂