Przynajmniej raz w tygodniu zajadam się czymś z  kategorii przekąsek czasami są to chipsy innym razem paluszki a jeszcze innym razem popcorn. Niby możliwości jest dużo ale tak naprawdę wszystko jest robione na jedno kopyto, rzadko kiedy zdarza się żeby jakiś smak mnie naprawdę zaskoczył. Właśnie ostatnio wracając z naszego rocznicowego wyjazdu zajechaliśmy na chwile do Tesco. To co tam znalazłam naprawdę przeszło moje najśmielsze oczekiwania.  Pierwszy raz widziałam produkt, który jest o smaku słono – słodkim. Tajemniczym produktem jest popcorn przyprawiony cukrem i solą 🙂

Popcorn był w promocji i po przecenie kosztował  1,99 zł kwota początkowa wynosiła ok. 4 zł. 
Na półce sklepowej był jeszcze jeden wariant smakowy i był to popcorn z cukrem.
Oprawa kolorystyczna tego smaku bardzo przypadła mi do gustu (uwielbiam różowy kolor), prosta a zarazem z nutką stylu amerykańskiego.
 
Skład przekąski wygląda o tak :
ziarno z kukurydzy (52%), cukier (25%), olej rzepakowy, sól (1,5%), emulgator ([lecytyny (z soi)].
Ziarenka z daleka wyglądają standardowo dopiero po bliskim przypatrzeniu możemy dostrzec kryształki soli i cukrową skorupkę. Jeszcze przed skosztowaniem szczerze nie wiedziałam czego mam się spodziewać. Tak naprawdę w mojej głowie nie mieściło się to połączenie chociaż wiem, że czekolada i chilli się bardzo dobrze ze sobą komponuje.  Z wielką niepewnością i ciekawością wzięłam pierwsze ziarenko. 

To co poczułam po pierwszym chrupnięciu mocno zbiło mnie z tropu. Oczywiście była wyczuwalna słodko i słona nuta, niby przyjemnie się je jadło ale coś na dłuższą metę nie pasowało. Co ciekawa ziarenka różniły się od siebie jedne były tylko delikatnie słodkie i mocno słone inne natomiast były bardzo słodkie i po tej słodyczy następowało przyjemne uczucie słoności.    

Po kilku kęsach czułam niezły bałagan w ustach, moje kubki smakowe mocno wariowały.
Dla naszej dwójki jedna paczka to było stanowczo za dużo 🙂 Czy kupiłabym je ponownie odpowiedź brzmi nie ale chętnie za jakiś czas zjadłabym z dziesięć ziarenek, żeby poczuć te szaleństwo.  
Co sądzicie o takim połączeniu ? 
Czy ktoś z Was kiedyś ich próbował ?