Kiedyś doughnuts były nam bardziej znane z amerykańskich filmów i bajek,  można je było spotkać w takich produkcjach jak Simpsonowie, Muppety czy Miss Agent. Teraz już w większości marketów można spotkać różnokolorowe donuty. Mniej kolorowym krewnym doughnuts jest nasza oponka, różnicę dostrzeżemy patrząc na wykończenie ponieważ amerykański pączek z dziurką jest bardziej z tuningowany niż nasz skromna oponka. 
Muszę się przyznać, że wcześniej nie do końca rozumiałam fenomen donutów sądziłam, że jest to mocno przesadzona forma pączka. Przez to też dość długo ich nie kupowałam  i byłam wierna naszym pączkom. Aż do momentu gdy będąc w Biedronce zobaczyłam go, donuta w stylu Oreo. 

Wyglądał naprawdę interesująco, pierwsze skojarzenie jakie mi wpadło go głowy to słowo kosmos. 
Trzeba mu przyznać, że wyglądem przypomina troszkę drogę mleczną 🙂
Jak już wcześniej wspomniałam donut został kupiony w Biedronce i kosztował 1,99 zł.
Taka cena jak za tak wypasionego „pączka” myślę, że jest przystępna. 
Na wierzchu są rozsypana ciasteczka Oreo, nie są tak chrupiące jak normalne ciastka ale może to być spowodowane tym, że przez kilka godzin stoją otwarte i wilgoć się do nich dostaje. Więc tutaj nie jest to minus tylko tak po prostu jest, problem ten mogłoby rozwiązać pojedynczym opakowanie. 
W polewie myślę, że też mogą być drobinki ciastek. 
Wnętrze donuta jest zrobione z ciemnego ciasta, niestety te ciasto jest troszkę suche. 
Między ciastem a ciastem jest biała krem, który przypomina nadzienie z ciastek Oreo. 
Czy tak smakuje ?
Nie jest to odwzorowany w 100 % smak pierwotnej wersji ale nadal jest przyjemnie smaczny i nie za słodki. Całość jest smaczna ale jak dla mnie jest to słodka bomba, słodycz rozlewa się całych ustach. Po jednym, dwóch kęsach musiałam robić chwilowa przerwę, żeby ta słodycz przeszła. 
 Niestety wydaje mi się, że ta słodkość spowodowała to, że nie kupiłabym ponownie tego produktu.  
 
Kto z Was miał okazję spróbować donuta Oreo z Biedronki ?
 Co sądzicie o takich pączkach z dziurką ?
Co wolicie bardziej donuta czy oponkę 🙂