Bez kategorii

Duc De Coeur – Naleśniki maślane z Bretanii

Mam hopla na punkcie słodkości z nutą maślaną, kupuję wszystko z tej kategorii. 
Produkty o takim smaku to najczęściej ciastka, ale czasami udaje mi się trafić na coś extra 🙂
Dzisiejszy produkt został kupiony w Lidlu w trakcie trwania tygodnia francuskiego.
Za dosyć małe opakowanie (85 g) musimy zapłacić 4,99 zł. W opakowaniu znajduje się dziesięć osobno zawiniętych pałeczek w których są po dwa naleśniczki. Takie opakowanie wygląda dosyć elegancko i przyjemnie dla oka. Chociaż szczerze mówiąc, wolałabym, żeby producent użył mniej „papierka” i zamiast tego dał więcej naleśników. 

Skład tego produktu wygląda następująco :

 mąka pszenna, cukier, 16 % tłuszcz mleczny, mleko w proszku odtłuszczone, sól, ekstrakt ze słodu jęczmiennego, emulgator :lecytyny (z soi); substancja spulchniająca: węglany sodu.

Produkt jest wyprodukowany we Francji, tak się zastanawiam czy we francuskim sklepie można dostać takie lub podobne naleśniczki. Co do smaku tych maluchów to muszę stwierdzić, że od pierwszego gryza się w nich zakochałam. Tak naprawdę zakochałam się w ich smaku, jest to połączanie rurki i nuty maślanej. Do tego sam naleśnik jest delikatny, cieniutki i kruchy. Jest to zarazem minus i plus. Plus dlatego, że naleśniki dzięki temu zyskują walory sakowe a minus dlatego, że można tym nieźle nakruszyć. Co mnie bardzo denerwuje 🙂 

Mi bardzo te naleśniki smakują, dlatego w jakiś sposób jestem zawiedziona, że jest ich mało w opakowaniu. Na pewno jeszcze je kupię, oczywiście jak będą w Lidlu.

Czy któraś z Was lubi smak maślany  ?
Czy kupiłyście coś ciekawego na tygodniu francuskim w Lidlu ? 

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *