Nowość od Dr Oetkera czekoladowa pizza

Napięcie przedmiesiączkowe potrafi zmienić niejedną kobietę w bestię.

Często jest tak, że w trakcie i przed okresem jestem rozstrojona jak zepsute radio. Cały czas mam ochotę na czekoladę i wszystko, co słodkie. Gdy już słodkiego nie mogę, bo mnie mdli przerzucam się na zawartość lodówki. Wygląda to trochę tak, jakby szarańcza zawładnęła domem. Po prostu tak to wygląda i trzeba to zaakceptować czyt. przetrwać.

Nowość od Dr Oetkera czekoladowa pizza

Ostatnio na mojej drodze spotkałam nowości, czyli pizzę czekoladową marki Dr Oetker.
W pierwszej chwili pomyślałem sobie, co to w ogóle jest?
Oczywiście moja dusza testera nie mogła przejść obok tego obojętnie i płacąc ok. 9 zł, powędrowałam z nowym nabytkiem do domu.
Na początku byłam strasznie sceptycznie nastawiona do tej nowości. Z jednej strony wydawało mi się, że takie połączenie smakowe się nie sprawdzi. Natomiast z drugiej strony miałam na uwadze to, że pizze Guseppe na ogół są bardzo dobre. Z kiepskim nastawieniem wzięłam się za oględziny pudełka. Zdjęcie pizzy na opakowaniu wyglądało obłędnie, miałam obawy, że na dobrym zdjęciu się skończy.

Nowość od Dr Oetkera czekoladowa pizza

Później okazało się, że obawa była bezpodstawna i pizza również fajnie wyglądałam po przyrządzeniu.

Jeśli kogoś z Was interesuje skład, to wygląda on następująco:

mąka pszenna, 21% sos kakaowy (woda, olej rzepakowy,kakao o obniżonej zawartości tłuszczu, mleko odtłuszczone w proszku, skrobia modyfikowana, cukier, śmietanka w proszku, błonnik z cykorii, aromat (zawiera laktozę)), woda, 5,3 % kawałki białej czekolady ( cukier, tłuszcz kakaowy,mleko w proszku, serwatka słodka w proszku, emulgator ( lecytyny słonecznikowe )), 5,3 % płatki czekolady mlecznej (cukier, mleko pełne w proszku, tłuszcz kakaowy, mleko odtłuszczone w proszku, masa kakaowa, emulgator (lecytyny sojowe), aromat), tłuszcz palmowy, 2,6 % kropelki czekolady (masa kakaowa, cukier, tłuszcz kakaowy, emulgator ( lecytyny słonecznikowe)), ciasteczka kakaowe (mąka pszenna, cukier, masło, kakao o obniżonej zawartości tłuszczu w proszku, substancje spulchniające ( difosforany, węglan sodu, wodorowęglan amonu), sól, aromaty), drożdże piekarskie, olej rzepakowy, sól cukier, mleko odtłuszczone w proszku, aromat, barwnik( karoteny).

Z tyłu pudełka oprócz składu jest fajnie pokazane, co znajduje się w naszej pizzy, czyli w skrócie można powiedzieć, że czekolada, czekolada, czekolada. Warto tutaj zaznaczyć, że pizza wyciągnięta z folii przepięknie pachnie również podczas pieczenia w kuchni i rozpływa się przyjemny zapach czekolady.
Nowość od Dr Oetkera czekoladowa pizza

Pierwszy gryz był dosyć specyficzny. Mój mózg przez chwilę przechodził kryzys, nie rozumiał jak takie połączenie może być dobry.
Spód pizzy (ciasto) było chrupiące i niesłodkie. Dodatkowo wielkim plusem było to, że pomimo tak dużej ilości czekolady ciasto nie było paćkowate.
Nowość od Dr Oetkera czekoladowa pizza

Jeśli chodzi o górę czekoladową, to wyglądało to tak, że sama była słodka, ale razem z ciastem słodycz była odpowiednia a całość pyszna. Dzięki miksowi czekolad całość nie była mdła. Co rusz inny składnik dominował.
Pomimo że pizza bardzo dobra to niestety nie dałabym rady zjeść jej całej. Myślę, że taka pizza idealnie sprawdzi się podczas tych dni oraz dla wszystkich czekoladożerców. Również jest to fajna opcja dla dzieci, w tej grupie wiekowej może zrobić wielką furorę.
Dziewczyny Co sądzicie o tym produkcie?
Co Wy w te dni pochłaniacie tonami ?