Dziennik Youtubera Sezon 2 Marcus Emerson

Nazywam się Davy Spencer, a wy oglądacie najlepszy kanał na YouTube, o którym jeszcze nikt nie słyszał. Trzy, dwa, jeden zaczynamy !

W dzisiejszym poście powracamy do literatury młodzieżowej. Chciałam Wam przedstawić książkę pod tytułem: Dziennik YouTubera – Głód zwycięstwa Marcusa Emersona. Jest to drugi tom tzn. drugi sezon i tak jak wcześniej tak i teraz naszym bohaterem jest pragnący sławy Davy.

Dziennik YouTubera opowiada o chłopcu, który chce zostać najpopularniejszym twórcą na YouTube. Davy ma wiele szalonych pomysłów jak osiągnąć ten cel. W drugim sezonie tej przezabawnej książki chłopiec chcę powiększyć grono swoich obserwujących na kanale YouTube. Chłopiec postanawia nagrywać dedykowane filmiki, których tematy proponują mu jego fani. Cała historia nabiera tempa po tym, jak okazuje się, że w szkole jest konkurs, w którym można wygrać super BMX-a.

Wydawnictwo Muza Marcus Emerson

Perypetie Davya są tak przedstawione, że mamy wrażenie, jakby to nie była książka, tylko filmik oglądany na YouTube. Dodatkowo w książce jest więcej obrazków jak tekstu. Więc przez to doświadczenie książkę szybko się czyta. Bardzo wciąga i porusza tematykę, którą interesują się teraz dzieci. Dodatkowo są tu takie tematy poruszane jak niepełnosprawność wśród dzieci, przyjaźń i pokonywanie trudności.

Po przeczytaniu drugiego sezonu dzienniku Youtubera przyznaję, że jestem zauroczona tą książką. Mam w planach kupić pierwszy tom i z zapowiedzi na stronie wydawnictwa wiem, że już niedługo będzie nowa część. Śmiało mogę powiedzieć, że jestem wielką fanką Davya i jestem ciekawa, jak będzie się rozwijała jego internetowa kariera.

Dziennik Youtubera Wydawnictwo Muza

Podsumowując „Dziennik Youtubera – Głód zwycięstwa Marcusa Emersona” jest książką, która skierowana jest do starszych dzieci. Lektura jest lekka i ma w sobie wiele życiowych mądrości. Książkę serdecznie Wam polecam, idealnie sprawdzi się jako prezent.

Znacie jakieś inne książki dla dzieci o internetowym świecie ?

Dziękuję Wydawnictwu Muza za książkę do recenzji.

Niespodziankowy wpis 🙂