Pomimo, że codziennie pogoda nas zaskakuje i przeplata się deszcz z duchotą, to ja jestem w grupie osób, która ma cały czas ochotę na lody. Nie ważne jaki, ważne żeby był lód 🙂

Również wy Kochani zauważyłam, że lubicie tą kategorię i każdy taki post ma bardzo dużo wejść. Ostatni taki wpis pojawił się w kwietniu . Oczywiście w tym czasie kupowałam lody. Baaa nawet kilka razy trafiło mi się coś godnego polecenia, niestety przy konsumpcjach nie miałam przy sobie aparatu no i wychodziło tak jak wychodziło.
Oczywiście w tej kwestii postaram się poprawić 🙂

Nasz lodowy kandydat został kupiony w Biedronce za 1,89  zł i jest to tegoroczna nowość. Ciekawostką jest to, że produkt ten został wybrany przez klientów Biedronki. Prezentowany lód na patyku jest wyprodukowany dla dyskontu przez Zieloną Budkę. Z tego co kojarzę, producent  ten wypuścił na rynek kilka ciekawych i smacznych lodowych łakoci. Od chwili kupna byłam mocno prowokowana przez nadruk na opakowaniu od loda. Wyglądał tak apetycznie, że nie wytrzymałam i zjadłam go w samochodzie 🙂 Będąc przy nadruku muszę wspomnieć , że produkt i obrazek na opakowaniu wyglądają prawie identycznie (to jest spory plus).  Na opakowaniu napisane jest, że lód jest o smaku kokosowym w białej czekoladzie i  z sosem mango.  Jak dla mnie to troszkę inaczej wygląda, ponieważ biała czekolada ma w sobie wiórki i to ona smakuje kokosowo. Środek jest bardziej śmietankowy niż kokosowy, chociaż zdarzają się tutaj ziarenka kokosa i na końcu sos mango, który smakuje jak mango.

W tym momencie zaczyna się mój dylemat, już Wam tłumaczę o co chodzi 🙂
Jako cały lód Premium Magnificent Kokos & Mango  jest dla mnie za słodki.
Ale już jako osobne dwie części jest pyszny, bo czekolada jest gruba i chrupiąca. Ponadto dzięki wiórkom kokosowym czekolada wzbogaca się w fajne doznania. Natomiast wnętrze loda fantastycznie się ze sobą komponuje (bez czekolady), biała część nie jest słodka (dla mnie  smakuje jak śmietanka z naprawdę delikatną nutką kokosa) a przy połączeniu z sosem mango tworzy wspaniały duet. Nie za słodki ale w sam raz 🙂  Więc gdyby w tym lodzie nie było by czekolady lub było by jej o wiele mniej, to ten lód trafił by na listę lodowych ulubieńców a tak to w połowie konsumpcji było mi tak słodko, że aż nie dobrze.
Próbowaliście ?
Lubicie bardziej lody czy sorbety ?
Na dzisiaj Kochani to już koniec do usłyszenia niebawem :*