Serial o szkole

Nieubłaganie nadszedł wrzesień, dla większości z nas kojarzy on się tylko z początkiem szkoły. Zadania domowe, nudne lekcje, masa obowiązków, przyjaciele, rozterki, intrygi i tajemnice.
Tak wygląda życie w większości szkół. Niektórzy już ten czas mają za sobą, inni cały czas są w temacie. Należę do tej pierwszej grupy, ale to nie zmienia faktu, że cały czas lubię ten szkolny świat. Oglądałam sporo seriali gdzie był wątek szkoły. Uwielbiam takie seriale i dzisiaj chciałabym Was zaprosić na 4 seriale o szkole, w których nie wiej nudą.

1 Degrassi : Następny rocznik
Opis Netflixa : Nowe pokolenie licealistów z Degrassi zmaga się z codziennymi dramatami szkolnego życia. Jeśli jesteś nastolatkiem, to twój chleb powszedni.

Serial o szkole: Degrassi

„Degrassi : Następny rocznik” jest kontynuacją Degrassi : Nowe pokolenie niektóre wypowiedzi bohaterów nawołują do tamtej serii, ale nie jest to problemem i śmiało, można zacząć od tej części. Serial opowiada o nastolatkach ze szkoły Degrassi. Poruszane są w nim różne wątki takie jak aborcja, poznawanie swojej seksualności, problemy rodzinne, uzależnienia. Trudnych tematów nie brakuje, ale cała fabuła jest z umiarem porcjowana. Aktorzy fajnie grają swoje postacie i myślę, że największym plusem jest to, że aktorzy grający swoje postacie wyglądają na licealny wiek. Jest to serial, który pomimo tego, że ma 4 sezony bardzo szybko mija. Każdy odcinek trwa 24 minuty i w sezonie jest 10 odcinków.

2 Sex Education
Opis Filmweb : Nastoletni prawiczek Otis naśladuje swoją mamę, która jest seksuologiem, i wspólnie ze zbuntowaną Maeve zaczyna udzielać w szkole porad seksualnych.

Serial o szkole Sex education

Sex Education jest serialem, który z jednej strony dobrze bawi, ale z drugiej skłania do refleksji. Są poruszane intymne problemy, które często dotyczą młodych ludzi. Patrząc na treści, jakie są przedstawiane w tym serialu myślę, że jest to dobra propozycja do obejrzenia dla młodych ludzi, którzy dopiero wchodzą w ten seksualny świat i często wstydzą się zapytać. Jeśli chodzi o aktorów, to przyjemnie się ich ogląda. Serial się nie dłuży, wręcz pozostaje niedosyt. Sex Education ma 2 sezony, każdy ma 8 odcinków, które trwają 50 minut.

Seriale o szkole

3 Magicy
Opis Filmweb : Utalentowany młodzieniec, Quentin Coldwater, zostaje przyjęty do tajnej szkoły magii w Nowym Jorku. Jego przyjaciółkę Julię spotyka odmowa, lecz dziewczyna nie zamierza rezygnować z nauki.

Serial o szkole:Magicy

Kto po obejrzeniu Harrego Pottera nie chciał zostać czarodziejem. Serial Magicy jest w jakiejś części rodziną Harrego Pottera. Również powstał na podstawie książki i opowiada o współczesnej szkole magii. Jest to serial, który ma mocne sceny, czasami jest strasznie (przynajmniej dla mnie). Fabuła może czasami być chaotyczna, niektórych postaci się szczerze nie znosi, ale ta magiczna otoczka cały czas trzyma Cię przy ekranie. Serial Magicy ma 5 sezonów, w każdym jest 13 odcinków.

4 Rita
Opis Filmweb : Duński komediodramat o niezależnej i elokwentnej nauczycielce o imieniu Rita, która jest uwielbiana przez uczniów, ale z dorosłymi radzi sobie nieco gorzej. 

Serial o szkole : Rita

Było sporo o uczniach teraz pora na drugą stronę. Rita jest nauczycielką w Duńskiej szkole. Jest postrzeganie świata i specyficzne zachowanie sprawia, że często ma przez to problemy. Z wierzchu wydaje się szczęśliwa, ale jest to tylko przykrywka. Pomimo tak barwnej postaci Rita strasznie mnie denerwuje, ale to nie zmienia faktu, że serial jest fantastyczny. Każdy następny sezon jest lepszy od poprzedniego. Serial Rita niestety ma tylko 5 sezonów. Każdy ma 8 odcinków, które trwają po 50 minut.

Jaki ostatnio ciekawy serial obejrzeliście ?
Co sądzicie o moich propozycjach seriali o szkole ?
Trzymajcie się cieplutko i do następnego 🙂

Serial o szkole

Hej przyjacielu chcesz jeszcze tutaj zostać ? Zapraszam Cię do kolejnego tajemniczego wpisu, który specjalnie dla Ciebie wybrałam, kliknij TU