Cyberpunk. Odrodzenie -Andrzej Ziemiański

Jesteśmy świeżo po premierze książki „Cyberpunk. Odrodzenie” pana Andrzeja Ziemiański, która odbyła się 12.08.2020 roku „Cyberpunk. Odrodzenia” 

Książka Cyberpunk. Odrodzenie reprezentuje gatunek literacki, który jak dotąd nie był mi znany. Jako że lubię poszerzać swoje horyzonty z wielkim zaciekawieniem, wzięłam się za przeczytanie tej książki.

Cyberpunk. Odrodzenie -Andrzej Ziemiański

Akcja toczy się w futurystycznym świecie nafaszerowanym technologiami, gdzie ludzkie życie niewiele znaczy. Światem rządzą gangi i wielkie korporacje. Świat jest mglisty, szary i ponury. Wielkie wieżowce, wąskie zatłoczone uliczki, wszechobecne neony i Zakazane Miasto, które rządzi się swoimi prawami. Na porządku dziennym jest handel bronią, danymi ,a nawet ludzkim mięsem. 

Shey Scott  jest byłym policjantem, który został wydalony ze służby z powodu ciężkiej nieuleczalnej choroby. Pewnego dnia zostaje przydzielony do zadania, jakim jest znalezienie dziewczyny, która w biały dzień z niewyjaśnionych przyczyn morduje w strzeżonym laboratorium kilkanaście osób. Shey Scott do tego zadania dostaje partnera Lou Londona, który świetnie orientuje się w technologi.

Sprawa wydaje się prosta, ale dosyć szybko wszystko się zmienia. Morderczyni ma siostrę bliźniaczkę, która o mało nie ginie z ręki wynajętego zabójcy. Życie ratuje jej wszczepiony do mózgu wojskowy implant, z którym dziewczyna może rozmawiać. Model, który z niewyjaśnionych przyczyn nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego. Śledztwo prowadzi policjanta do Zakazanego Miasta. Prosta sprawa okazuje się nie tylko najtrudniejszą, ale zarazem ostatnią sprawą w jego życiu…

Cyberpunk. Odrodzenie podsumowanie.

Cyberpunk. Odrodzenie to świetna książka, która już od pierwszej chwili zaskakuje akcją i tempem. Na każdej stronie dzieje się coś, co przyciąga uwagę czytelnika. Bohaterzy są specyficzni. Rozmowy Axel z implantem niejednokrotnie rozśmieszają. Niektóre technologiczne sytuacje szokują i dają do myślenia… Wyobraźnia przy tej książce mocno działa.

Myślę, że Cyberpunk. Odrodzenie jest wciągającą powieścią, która spodoba się fanom tego gatunku, ale też dla tych niewtajemniczonych będzie furtką do takiej literatury. Mi osobiście bardzo spodobała się ta książka. Była to świetna przygoda, która jak dla mnie trwała za krótko. Świetnie się ją czytało a akcja aż kipiała. Dawno nie przeczytałam tak świetnej książki i polecam ją każdemu.

Dziękuje Wydawnictwu Akurat za możliwość przeczytania najnowszej powieści Andrzeja Ziemiańskiego „Cyberpunk.Odrodzenie.

Cyberpunk. Odrodzenie -Andrzej Ziemiański

Psst….. Przyjacielu chcesz jeszcze tutaj zostać ? Zapraszam Cię do kolejnego tajemniczego wpisu, który specjalnie dla Ciebie wybrałam, kliknij TU