Na tropie niewyjaśnionych katastrof lotniczych Christine Negroni
Książki

Na tropie niewyjaśnionych katastrof lotniczych – Christine Negroni

Na tropie niewyjaśnionych katastrof lotniczych, to nowa książka autorstwa Christine Negroni.

Piękna neonowa okładka, która już daje zapowiedź, o czym będzie ta książka. Samoloty, czyli wielkie, szybkie, metalowe ptaki, które uważane są za jedne z najbezpieczniejszych środków transportu. Codziennie na całym świecie odbywa się ponad 200 tysięcy lotów pasażerskich. Miliony ludzi dzięki temu mogą szybko przynosić się z jednego krańca na drugi kraniec świata. Niestety nawet w tak majestatycznych środkach transportu zdarzają się wypadki. Katastrofy lotnicze to coś, co zarówno nas przeraża jak i fascynuje. Czasami zawodzi człowiek, innym razem czysty przypadek a jeszcze innym ciąg nic nieznaczących zdarzeń.

W nowej książce Christine Negroni „Na tropie niewyjaśnionych katastrof lotniczych” autorka przedstawia nam czynniki, które mogły spowodować konkretne katastrofy lotnicze. Ponad 300 stron informacji, które czyta się z ciekawością i przerażeniem. Całość zapowiada się fantastycznie, chociaż będąc z Wami szczera, to decydując się na tę książkę, spodziewałam się czegoś innego. Myślałam, że książka zostanie napisana w trochę innym stylu. A tak czytając ją, czułam się trochę, jakbym oglądała stary dokument na Discovery. Czasem byłam zmęczona natłokiem informacji i musiałam robić sobie przerwy.

Lotnictwo

Autorka często używa specjalistycznych słów. Jest tutaj sporo faktów, a każdy rozdział opisuje inny czynnik katastroficzny. Temat jest ciekawy, ale wolałabym, aby był mniej „naukowo” napisany.

Na tropie niewyjaśnionych katastrof lotniczych – Christine Negroni

W książce jest mowa o kilku katastrofach lotniczych, które do tej pory nie zostały rozwiązane. Jest to strasznie nurtujące, nie wiedzieć co się stało i mam nadzieję, że kiedyś będzie nam dane poznać prawdziwy przebieg tych katastrof. Musicie wiedzieć, że nie jest to pierwsza książka autorki o lotnictwie.

Jeśli chodzi o mnie to niestety „Na tropie niewyjaśnionych katastrof lotniczych” okazało się dla mnie za bardzo naładowaną informacjami lekturę, przez to zbyt ciężką i trochę się przy niej namęczyłem, dlatego sceptycznie podchodzą do tego tytułu. Za to wiem, że będzie to idealna książka dla osób, które interesują się lotnictwem lub katastrofami powietrznymi. Jest naprawdę szczegółowa książka.

Na dzisiaj to już koniec, dajcie znać czy boicie się latać samolotem ? Ciekawa jestem co sądzicie o tej książce ? Jeśli znacie kogoś kogo interesuje ten temat to dajcie mu znać 🙂

Dziękuję Wydawnictwu Muza za książkę do recenzji.

Książka Wydawnictwo Muza

Chcesz tutaj jeszcze chwilę zostać, to świetnie. W takim razie zapraszam Cię do kolejnego tajemniczego wpisu, który wybrałam specjalnie na tę okazję KLIK.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *