Gra rodzinna Blokus Fast Fun

Kiedyś w planszówki grały tylko dla dzieci. Z biegiem lat taka forma rozrywki stała się popularna wśród dorosłych. Dodatkowo różnorodność gier planszowych jest tak duża, że każdy może znaleźć coś dla siebie.

Blokus Fast Fun jest grą stworzoną przez firmę Mattal Games. Jest to wydanie turystyczne. Gra jest z kategorii logiczno-strategicznych, ale nie ma się czego obawiać, ponieważ Blokus ma tak proste zasady, że każdy złapie je w mig. Blokus Fast Fun jest stworzona dla dwóch graczy. Rozgrywka trwa od 10 do 20 minut. Gra jest odpowiednia dla dzieci od 7 lat, górnej granicy wieku nie ma.

Blokus Fast Fun zawartość gry

W Blokusie Fast Fun znajdziemy:
– Plastikową białą planszę, na której kładziemy klocki.
– Dwa takie same zestawy klocków (jedna zestaw jest w kolorze czerwonym a drugi w niebieskim).
– Instrukcja obsługi w języku angielskim.
– Trzy plastikowe woreczki, kartoniki oraz pudełko, w którym jest gra.

Rozgrywka

Gra Blokus Fast Fun polega na blokowaniu przeciwnika i zejściu z jak największej liczby klocków. Ten, kto ma najmniej punktów, wygrywa. Klocki kładziemy tak, aby każdy klocek z naszego koloru dotykał się rogiem z kolejnym z naszego koloru. W grze można liczyć punkty na dwa sposoby. Albo tak jak mówi nam instrukcje, albo liczyć kwadraciki, które nam zostały. Osobiście preferuje tę drugą metodę.
W tej grze nie ma się co martwić o niezrozumiałą instrukcję, nieznajomość języka, zasady gry są tak proste, że po wyciągnięciu gry z pudełka bez żadnych przygotowań można już grać.

Blokus gra planszowa dla każdego.


Wielkim plusem Blokusa jest to, że każda rozgrywka jest inna. Gra bardzo szybko się toczy, nie trzeba się długo przygotowywać. Blokus uczy strategicznego myślenia, szybko się nie nudzi. Gra jest dla każdego dla małego i dużego. Blokus jest super grą, ale wersja Fast Fun ma jeden minus, który ja chętnie bym poprawiła, ponieważ Blokus z Fast Fun jest wersją turystyczną, to opakowanie powinno być lepszej jakości. Taki cieniutki kartonik po kilku wyjazdach może już być bardzo zniszczony.

Jeśli spodobał Ci się zamysł tej gry i chcielibyście pograć ją w większym gronie, to jest to możliwe, ponieważ Blokusa można kupić w kilku wersjach ( Blokus Puzzle, Blokus To Go, Blokus Trigon, Blokus Duo, Blokus ).
Podsumowując, Blokus Fast Fun jest grą dla każdego. Ta wersja kosztowała mnie mniej niż 30 zł. Zestaw na większą liczbę graczy dają jeszcze większą frajdę. Gracie w planszówki ?

Gra rodzinna Blokus Fast Fun

Psssssst… Chcesz jeszcze tutaj zostać ? Zapraszam Cię do kolejnego wybranego przeze mnie wpisu . Wpis jest niespodzianką . Jesteś ciekawa kliknij TU