Kosmoliski Marek Marcinowski Recenzja książki dla dzieci
Ciocia Ada przedstawia… Kosmoliski, nową książkę dla dzieci autorstwa Marka Marcinowskiego. Kosmoliski to książka, która zabierze wasze pociechy w fantastyczny świat kosmosu.

Piżamka jest? Gotowi do snu? Super! Kosmoliski zakręcą srebrnymi ogonami, aż posypie się gwiezdny pył, a wtedy zabiorą Was w kosmos na nieziemską przygodę.

Kosmoliski Marek Marcinowski Recenzja książki dla dzieci

Kosmoliski to książka, która jest połączeniem bajki i nauki. Dwa kosmiczne liski zabierają Sarę i Krzysia na kosmiczną podróż. W trakcie tej wyprawy dzieci poznają układ słoneczny i inne kosmiczne ciekawostki. Autor w wyśmienity sposób tłumaczy trudne dla dzieci zagadnienia. Kosmoliski to krótka książeczka, która ma 28 stron. Pomimo 28 stron jest wypełniona po brzegi informacjami i ciekawostkami o kosmosie. Całość jest spójna, a taką wisienką na torcie jest na końcu książeczki quiz. Kosmoliski  uczą i rozwijają wyobraźnie. Myślę, że jest to fajny wstęp dla dzieci w wieku 6 – 9 lat w temat kosmosu. 

Kosmoliski Marek Marcinowski
Kosmoliski – Marek Marcinowski

Wykonaniem książki i kwestię wizualną jestem pozytywnie zaskoczona i zbytnio nie mam się do czego przyczepić. Kosmoliski  wydane są w twardej oprawie i mają grube błyszczące kartki. To, co w Kosmoliskach mnie zachwyca to ilustrację. Ilustrację, które pokrywają całą kartkę i są na każdej stronie. Same ilustracje mają piękne żywe kolory, postacie wyglądają bardzo przyjaźnie. Śmiało mogę napisać, że wykonanie jest bajeczne i zainteresuje wielu młodych miłośników kosmosu.  Taka edukacyjna książeczka świetnie sprawdzi jako prezent.

Pomimo tego, że Kosmoliski miały swoją premierę 30 listopada, to i tak ta książka cały czas będzie aktualna.

Wszystkim, którym podoba si twórczość Pana Marka Marcinowskiego zapraszam na jego Facebooka. Ze swojej strony chciałam podziękować autorowi za możliwość przeczytania tej książki. Na dzisiaj to już koniec już niebawem pojawię się znowu. Trzymajcie się cieplutko i pa.

Kosmoliski Marek Marcinowski Recenzja książki dla dzieci
Kosmoliski – Marek Marcinowski

Tymczasem jeśli chcecie dalej ze mną zostać, to zapraszam Was na kolejny tajemniczy post, który wybrałam specjalnie na tę okazję.