Baletnice książka dla dzieci

Dzisiaj mam dla Was coś wyjątkowego. Drugi tom serii o Baletnicach autorstwa Elizabeth Barféty

Żeby strach nie odciągnął nas od marzeń…

Chyba każda z nas chce być idealna. Tak jak Constance, która nawet kok ma zawsze perfekcyjnie upięty. Podczas ważnego występu w Operze Garniera młoda baletnica niespodziewanie upada, i to już na samym początku tańca. Co za katastrofa! Tak bardzo bała się popełnić błąd, że strach ją pokonał.
Czy to przekreśli jej największe marzenie, by zostać sławną baletnicą?


Czy miłość do tańca i przyjaźń wystarczą, by mogła się podnieść po tym upadku?

Baletnice. Prawie idealna – Elizabeth Barféty to francuski bestseller sprzedany w 300000 tysiącach egzemplarzy. Seria jest wydawana od 2016 roku i już powstało 17 tomów. W Polsce ta seria dopiero wchodzi do księgarni. Nie wybiegając w przyszłość, wróćmy do aktualnej części.

Baletnice Prawie Idealna Elizabeth Barféty

Główną bohaterką jest 10-letnia Constance, która wraz ze swoimi przyjaciółmi uczęszcza do prestiżowej szkoły baletowej przy Operze Paryskiej. Oprócz wspólnej nauki tańca dzieci łączy przyjaźń, przyjaciele razem przeżywają każdy sukces i porażkę. Constance przed pierwszym ważnym wystąpieniem bardzo się stresuję,  na tyle mocno, że już w pierwszych aktach dziewczynkę  pokonuje tremę i presję i przewraca się podczas piruetu. Ta sytuacja wstrząsa dziewczynką i od tej pory zaczyna się wielka walka o marzenia, walka o pokonanie paraliżującego strachu przed wystąpieniem na scenie. Czy Constance poradzi sobie z tak wielkim problemem ? Czy wróci do tańca i jak dużym wsparciem będą dla niej przyjaciele. Na te wszystkie pytania odpowiedzi znajdziecie w książce. 

Baletnice Prawie idealna Elizabeth Barféty
Baletnice Prawie Idealna Elizabeth Barféty

Seria o Baletnicach jest idealna dla dziewczynek w wieku 7- 9 lat. Oprócz ciekawej historii o życiu baletnic są w niej poruszane ważne tematy takie jak przyjaźń, marzenia, pasja, problemy i próba pokonywania swoich własnych barier. Historia Constance pokazuje dziewczynką, jak można zmierzyć się z takimi problemami. Jest to naprawdę wartościowa książka, która wiele może nauczyć. Od pierwszego momentu jak ją otrzymałam, jestem nią zauroczona.

Książka jest pięknie wydana, pastelowa zieleń jest wykończona złotym tekstem. Wygląda to obłędnie. Ilustracje na okładce, jak i na stronach w książce są ładne i dziewczęce. W środku obrazki są czarno-białe, ale są tak pięknie narysowane, że nie przeszkadza brak koloru. Książka jest twardej oprawie i świetnie wygląda na półce. Seria o baletnicach jest seria, do której każda dziewczynka będzie wracała wielokrotnie. Duże literki i częste rozdziały ułatwią młodym czytelniczkom czytanie. Dodatkowo na koniec książki jest kilka ciekawostek na temat baletu. Jestem tak zauroczona drugim tomem, że chcę kupić pierwszy, bo jeszcze nie miałem okazji go przeczytać. 

Jestem ciekawa, co wy sądzicie o tej książce ? 
Czy czytaliście pierwszą część ?
Pierwszą część możecie znaleźć tutaj a drugą tu.
Dziękuję wydawnictwu znak za możliwość przeczytania tej książki.
Już niebawem pojawię się nowe książkowe posty. 

Baletnice książka dla dzieci
Baletnice Prawie Idealna Elizabeth Barféty

Tymczasem jeśli chcecie dalej ze mną zostać, to zapraszam Was na kolejny tajemniczy post, który wybrałam specjalnie na okazję.