Kolekcja gier od Alexander

Wielki przegląd kolekcji gier od Alexander, Zapowiedź zbliżających się recenzji planszówek dla całej rodziny.

Takiej współpracy to ja się nie spodziewałam. Po ponad 20 latach mam okazję znowu powrócić do gier firmy Alexander, które kiedyś towarzyszyły mi non stop. Pamiętam te czasy… Każdy mój pobyt w szpitalu wyglądał podobnie, zawsze ze świetlicy wypożyczałam jedną ze swoich ulubionych gier i grałam wiele godzin z mamą i/lub innymi dziećmi. Na tamte czasy moją jedną z ulubionych gier było „100 gier”. Później na długie lata zapomniałam o planszówkach i jakieś kilka lat temu powróciłam do nich znowu właśnie dzięki „Biznes po polsku”, później zostałam ciocią ładnej gromadki dzieci. Dzięki temu cały czas obracam się w świecie zabawek i planszówek. Na prezent dla dzieciaków często wybieram planszówki Alexander. A co jest takiego fajnego w tej firmie ? Już Wam mówię 🙂

Alexander jest już na rynku od ponad 40 lat. Większość komponentów do gier i zabawek jest tworzona na miejscu w Polsce a dokładniej w Chwaszczynie koło Gdyni. Firma oprócz planszówek tworzy puzzle, zabawki oraz zestawy konstrukcyjne. Seria „Mały konstruktor” otrzymała w 2016 roku nagrodę „Zabawka Roku”, ale też zdobyła 1 miejsce w konkursie „Świat przyjazny dziecku”. Alexander może się pochwalić również innymi nagrodami, które otrzymały ich gry.

Oprócz wyróżnień gry Alexander na tle innych gier wyróżnia cena. Cena, która jest dostosowana do każdej kieszeni. Pamiętam, że Biznes po polsku kupiłam za mniej niż 40 zł, a gra jest świetnie wykonana i do tej pory w nią gramy.

Warto też wspomnieć, że wybór gier jest ogromny, gry edukacyjne, zręcznościowe, logiczne, zabawki kreatywne i wiele więcej. Dzisiaj zaprezentuje Wam ułamek asortymentu Alexander. Wszystkie pokazane dzisiaj przeze mnie gry zostaną zrecenzowane i będziecie mogli o nich poczytać przed zakupem. Już nie przedłużając, zapraszam Was do wielkiej kolekcji gier Alexander.

Rach Ciach

Rach Ciach jest grą zręcznościową, która odpowiednia jest dla dzieci od 5 roku życia. Grając w tę planszówkę gracz ćwiczy pamięć oraz refleks. Rach Ciach jest dostępny w kilku wersjach.

Kombinator kolekcja gier Alexander

Kombinator Sześciokątny jest grą logiczną, która należy do serii gier IQ Games. Gra łączy w sobie cechy łamigłówki, planowania i strategii. Dodatkowym aspektem jest tutaj rywalizacja. Gra jest odpowiednia dla starszych i młodszych. Tak jak w poprzedniej grze tutaj również mogą grać od 2 do 4 graczy.

Ucieczka z lochu

Ucieczka z Lochu to gra karciana, w którą można grać całą rodziną. Oprócz pięknej szaty graficznej dużo o tej grze nie mogę powiedzieć. Myślę, że to się zmieni gdy będę miała już za sobą kilka rozgrywek.

Lombard Życie pod zastaw

Lombard Życie pod zastaw to gra, która pozwala graczom wcielić się w postacie z serialu emitowanego w telewizji Puls. Jest to gra z najwyższym ogranicznikiem wiekowym, jest odpowiednia od 12 roku życia. W tej grze można grać aż w 6 osób. Co do tej gry mam strasznie dobre przeczucia 🙂

Mały konstruktor Kaszlak Alexander

Zanim przejdę do ostatniej gry z całej kolekcji Alexander kilka słów o małym konstruktorze i czerwonym „Kaszlaku”. Jest to zestaw dla każdego małego majsterkowicza. Seria ta składa się wielu pojazdów, które wykonane są z metalu. Dodatkowo dla mniejszych dzieci powstała wersja Junior gdzie metalowe elementy zostały zastąpione drewnianymi.

X-Game Sport&Fun Alexander

Ostatnią grą jest X-Game gra z serii Sport&Fun. Jest to egzemplarz, którym można się bawić na dworzu jak i w domu. Kilka wariantów gry i prawdziwa rywalizacja to coś, co dzieci i dorośli lubią najbardziej. Ta gra niedługo będzie u mnie do wygrania.

Na dzisiaj to już koniec, po więcej gier zapraszam na oficjalną stronę sklepu Alexander. Ze swojej strony chciałam bardzo podziękować za możliwość zrecenzowania tych gier.

Kolekcja gier od Alexander

Tymczasem jeśli chcecie dalej ze mną zostać, to zapraszam was na kolejny tajemniczy post TU.