Dzieci,  Książki

Awiatorzy. Podniebne przygody polskich lotniczek i lotników – Anna Litwinek

Ile z nas marzyło, żeby być jak ptak, wznieść się w przestworza i latać.  Podziwiać piękne widoki  i czuć podmuch świeżego powietrza. Nasi awiatorzy spełnili swoje marzenia, które bardzo często były ich dziecięcymi marzeniami.  

Awiatorzy. Podniebne przygody polskich lotniczek i lotników  to książka, która wywodzi się z  Wydawnictwa Znak Emotikon. Została napisana przez Annę Litwinek, premiera tej książki miała miejsce 12 kwietnia 2021 roku. Ogólnie książka jest skierowana dla dzieci od 6 do 9 roku życia,  ale patrząc na zawartą w niej wiedze (historię), sądzę, że „Awiatorzy” nie mają górnej granicy wieku. Starsze dzieci będą zainteresowane, ale też dorośli, którzy chcą poznać podniebne historie naszych lotników i nie chcą zagłębiać się w poważną niekiedy nudną  literaturę dla dorosłych też znajdą tutaj coś interesującego. 

Śmiało mogę powiedzieć, że już po raz kolejny jestem pozytywnie zaskoczona książką i treścią skierowaną dla dzieci od Wydawnictwa Znak. Pamiętam, że jak ja byłam mała, to takich książek było jak na lekarstwo. Dodatkowo nie były one aż takie ciekawe jak teraz. W książce o naszych lotniczkach i lotnikach było wiele historii. Niektóre z nich były ciekawe, inne natomiast fascynujące i jeszcze zdarzyło się kilka takich, o których chciałam więcej poczytać. Przez wiele momentów nie mogłam wyjść ze zdumienia, że kiedyś tak było i to, co dzisiaj się wydaję normalne/niewarte uwagi kiedyś było wielkim osiągnięciem i ta książka uświadomiła mi, że warto o tym pamiętać.  Dobrze, że jest to książka dla dzieci, bo one też w zrozumiały sposób mogą poznać te fascynujące historie. 

Anna Litwinek
Awiatorzy. Podniebne przygody polskich lotniczek i lotników – Anna Litwinek

 Kolejnym dużym plusem tej książki jest  wydanie jej w twardej oprawie, która wytrzyma nie jeden upadek 🙂 . Awiatorzy mają piękne ilustracje, które są utrzymane głównie w ziemistych kolorach. Dodatkowo ilustracje są przeplatane prawdziwymi zdjęciami naszych bohaterów. Nie ma co ukrywać, ale jest tutaj  dużo  do czytania, ale sam tekst jest przeplatany ilustracjami i dodatkowo często są kolejne rozdziały.  Książka ma 258 stron i jest to idealne remedium dla wszystkich fanów lotnictwa i ciekawostek.  Historie bohaterów lotnictwa zaczynają się od lat wojennych i trwają aż po teraźniejszość. 

Awiatorzy. Podniebne przygody polskich lotniczek i lotników - Anna Litwinek

 Bardzo podobają mi się w tej książce historię pierwszych lotnicze. Pokazuje to, że ich początki wcale nie były takie łatwe, a pomimo tego dziewczyny spełniały swoje marzenia. Historie pierwszych „samolotów” oraz przedstawienie „zawodu testera” naprawionych maszyn lotniczych. Książkę z całego serducha wam polecam, czekam aż „moje” dzieciaki będą starsze, to wtedy Ciocia Ada pokaże im fajne książki 🙂 Nawet za 2 – 3 lata te książki dalej będą na czasie 🙂 

Oczywiście podlinkuję Wam wcześniejszą książkę wydawnictwa Znak, która też była kapitalna, tylko tam poruszaliśmy się w sferze kosmosu KOSMICZNA KSIĄŻKA.  Już nie mogę się doczekać kolejnych fantastycznych książek dla dzieci. I tak na koniec chciałam podziękować wydawnictwu za otrzymanie książki do recenzji.  

P.S. Zostawiam Wam też tutaj link do Awiatorzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *