Lekcja Hiszpańskiego - Aleksandra Pakuła Wydawnictwo Akurat

Debiutująca pisarka Aleksandra Pakuła i jej nowa książka Lekcja Hiszpańskiego. O czym jest książka autorki ?

Już od przeczytania z tyłu opisu wiedziałam, że będzie to mocna książka. Powieść, która nie jest fikcją literacką, bo wiele kobiet mogłoby się pod tą historią podpisać.

Na pierwszy rzut oka Adrianna ma wszystko: cudowną córkę, kochającego, przystojnego męża, urodę i karierę. Wiedzie wręcz idealne życie… w bajkowej iluzji, bo gdy tylko zamyka drzwi domu, czar pryska. W końcu, kiedy rozwód i ucieczka od toksycznego małżonka przestają być jedynie jej marzeniem, okazuje się, że to nie koniec problemów. Swoją wolność musi opłacić wysokimi alimentami. Pewna tego, że doświadczyła już wielu bolesnych lekcji i że nie może być gorzej, wyjeżdża do Hiszpanii, gdzie zatrudnia się w restauracji swojego wujka. Tam nie tylko odkrywa, że ma talent do gotowania i że życie to lekcja za lekcją, ale też poznaje mężczyznę, dzięki któremu uczy się, że na naukę nigdy nie jest za późno.

Lekcja Hiszpańskiego – Aleksandra Pakuła moje odczucia

Adrianna, główna bohaterka była przebojową i szaloną kobietą, która bez pamięci zakochała się w przystojnym Jakubie, który stwarzał pozory idealnego mężczyzny. Para szybko staje na ślubnym kobiercu, cieszyła się z narodzin córki. Bohaterka szybko przekonuje się, że jej życie to nie bajka a potwór, za którego wyszła, niszczy ją psychicznie. Kiedy po kilku latach bohaterka nie wytrzymuje i odchodzi od męża. W jej życiu ma być tylko lepiej, niestety nic nie jest tak, jak powinno być. Jakub żąda od niej wysokich alimentów, na które kobiety nie stać. Adrianna, będąc coraz bliżej pogrążenia, postanawia wyjechać do Hiszpanii, aby zarobić na córkę, siebie i alimenty.
Szkoda tylko, że nie wie, co jej były mąż zamierza w stosunku do niej… jak sobie Adrianna poradzi z nadchodzącymi problemami?

Czytając tę książkę, wiedziałam, że będzie to ciężka literatura. Pomimo że jest to fikcja literacka, zdawałam sobie sprawę, że takie rzeczy dzieją się w życiu realnym. Często kobiety nie są tak silne, jak Adrianna i tkwią ze swoim katem wiele lat. Bohaterka, mimo że odeszła od swojego męża przez całą książkę borykała się z tym, co zostało w jej psychice.
Pomimo że jest to tylko książka, to wiele razy wywołała u mnie ogromne emocje takie jak złość, współczucie lub łzy. Fabuła książki jest bardzo wciągająca, ciężko jest się od niej oderwać, ponieważ bardzo szybko chce się wiedzieć, jak to się skończy. Oczywiście liczyłam tylko na happy end.
Większość bohaterów bardzo szybko skrada sympatię. Oczywiście gdyby nie postać Jakuba to byśmy czytali książkę o wakacyjnej miłości.

Lekcja Hiszpańskiego — Aleksandry Pakuły to książka, która jest szczera i prawdziwa od pierwszych stron możemy obserwować walkę Adrianny o swoje dawne ja oraz lepsze życie. Tutaj nic nie jest kolorowe i tęczowe, a droga do szczęścia bohaterki jest długa. Kręta i pełna wypadków emocjonalnych.
W walce o lepsze życie pomaga jej młodszy mężczyzna, więc oprócz ciężkich chwil znajdzie się też czas na seks i inne miłe przyjemności. Śmiało mogę powiedzieć, że ta książka to istny roller coaster. Książka ma w sobie wiele przeżyć i każda strona daje sporą dawkę wrażeń. Natomiast zakończenie jest zaproszeniem do drugiej części.

Aleksandra Pakuła Wydawnictwo Akurat
Lekcja Hiszpańskiego

Patrząc na to, że ta recenzja dodawana jest z opóźnieniem, to mam dla Was świetną wiadomość już jest druga część. Więc jeśli kupować to tylko w duecie!!
Tak na koniec chciałabym jeszcze dodać, że Lekcja Hiszpańskiego Aleksandry Pakuły to jej debiut, który autorce zawiesił bardzo wysoką poprzeczkę. Jestem bardzo ciekawa, jak pisarka dalej rozwinie tę historię i czy nadal fabuła będzie na zadowalającym poziomie.

Oczywiście z całego serduszka Wam polecam.

Dziękuję Wydawnictwu Akurat za książkę do recenzji.

Lekcja Hiszpańskiego - Aleksandra Pakuła

Na dzisiaj to już koniec, ale nie martwcie się, bo już niedługo pojawią się nowe książkowe recenzję. Tymczasem jeśli chcecie dalej ze mną zostać, to zapraszam was na kolejny niewiadomy post, który wybrałam specjalnie na tę okazję. TU.