Lekcja Hiszpańskiego 2 - Aleksandra Pakuła Wydawnictwo Akurat

Nowe wyzwania, nowe problemy, miłość wisząca w powietrzu tak zapowiada się Lekcja Hiszpańskiego 2 autorki Aleksandry Pakuły.

Po raz pierwszy zdarzyła się taka sytuacja, że w weekend pojawiła się recenzja pierwszej części książki, a już dzisiaj mam dla Was kolejną część. Mowa tutaj o „Lekcji Hiszpańskiego – Aleksandry Pakuły”. Zanim jednak zaczniemy recenzje, to zapraszam Was do pierwszego tomu, abyście wiedzieli, o czym mowa LINK.

Stało się… Adrianny mąż posunął się do najgorszej z możliwych rzeczy. Zabrał jej ukochaną córeczkę. Kobieta tylko dla tej dziewczynki chciała zmienić swoje życie. Po stracie córki bohaterka traci nadzieję. Już nic nie jest dla niej ważne, poddaję się…

Okładka Lekcja Hiszpańskiego 2

Druga część powieści jest w zupełnie innym klimacie. Każda strona przepełniona jest walką i cierpieniem. Jedynym dla niej wsparciem jest rodzina oraz przyjaciele, na których może liczyć w każdej sytuacji. Druga część „Lekcji Hiszpańskiego” jest o wiele bardziej bolesna. Budzi w głowie dużo pytań, takich jak: ile jeszcze może znieść główna bohaterka ? Czy wreszcie uwolni się od swojego ex męża?

Adrianna nie tylko musi zmagać się ze swoimi emocjami, ale też czeka na nią mnóstwo wyborów. Niestety po raz kolejny musi zebrać w sobie siłę do walki. Musi walczyć o odzyskanie swojej córki. Już w pierwszej części widzimy, że nasza bohaterka pokazuje silną osobowość. Nie zmienia to faktu, że nie wiemy, czego możemy się dalej spodziewać. Można powiedzieć, że cała książka to przeplatanka pozytywnych i negatywnych zdarzeń. Postacie w powieści poznajemy nie tylko pod względem emocji, ale bardziej poznajemy ich charaktery i historię.

Lekcja Hiszpańskiego 2
Lekcja Hiszpańskiego 2 – Aleksandra Pakuła

Śmiało mogę powiedzieć, że druga część jest bardziej emocjonująca niż ta pierwsza. Tutaj uczucia kipią w każdym rozdziale. Pomimo tego, że Adriana jest w kiepskiej sytuacji życiowej, cały czas mam przy sobie fantastycznych przyjaciół, którzy bardzo mocno o nią dbają i pomagają wrócić jej do normalności. Książka „Lekcja Hiszpańskiego – Aleksandra Pakuła” porusza bardzo ważną tematykę przemocy i znęcania się, oprócz trudnych tematów pokazuje jeszcze, że warto walczyć. Nigdy nie jest dobry czas na to, żeby się poddać, cokolwiek by się nie działo.

Po drugim tomie śmiało mogę powiedzieć, że podoba mi się styl pisania autorki. Żałuję, że tak szybko minęło mi te 412 stron. Patrząc na zakończenie drugiej części „Lekcji Hiszpańskiego – Aleksandry Pakuły” myślę, że może być jeszcze jeden tom. Bardzo mocno mnie to cieszy, ale też strasznie nie mogę się doczekać.

Tak jak wcześniej zastanawiałam się, czy autorka drugą częścią da radę i utrzyma wysoki poziom z części pierwszej. Tak teraz stwierdzam, że pani Aleksandra rozbiła bank. Drugi tom jest jeszcze lepszy niż pierwszy. Pomimo tego, że jest to kontynuacja historii, to porusza ona zupełnie inne uczucia w czytelniku. Ogólnie jestem zachwycona i stwierdzam, że jest to świetna seria. Teraz z utęsknieniem będę czekała na kolejną część i inne książki spod pióra Aleksandry Pakuły.

Dziękuję Wydawnictwu Akurat za egzemplarz do recenzji.

Aleksandra Pakuła Wydawnictwo Akurat

A jeśli nadal chcecie ze mną zostać, to zapraszam Was na kolejny tajemniczy post KLIK.