Lego 40426 kalendarze adwentowe zawartość zestawu

Trwa najfajniejszy miesiąc w roku. Grudzień to nie tylko kalendarze adwentowe, Mikołaj i śnieg, ale i inne rzeczy, które sprawią, że ten miesiąc jest magiczny Zapraszam na post Lego 40426 i kalendarze adwentowe.

Zaczynamy na grubo, czyli od recenzji zestawu LEGO, który idealnie wpisuję się w klimat świąteczny. Oprócz recenzji w tym poście wspomnę jeszcze o moich tegorocznych kalendarzach adwentowych. Oczywiście, zanim się to stanie to zaczynamy recenzje zestawy LEGO 40426.

Lego Wieniec na drzwi 40426
Stroik Lego 40426

40426 To okolicznościowy zestaw Lego 2w1, który może być Bożonarodzeniowym wieńcem lub stroikiem adwentowym. Świąteczny wieniec zawitał pierwszy raz do LEGO w 2020 roku i składa się z 510 elementów. Jego cena katalogowa to 149.99, teraz przed świętami cena zestawu podskoczyła do ok. 180- 200 zł, ale patrząc na to co zestaw ma do zaoferowania, myślę, że jak najbardziej warto go kupić.

Stroik adwentowy Lego ze świeczkami
Lego zestaw okolicznościowy

Z zestawu LEGO 40426 można złożyć wieniec do zawieszenia albo stroik adwentowy do postawienia na półce, czy stole. Obie instrukcje mają podobną ilość stron i identyczny początek. Zabawę zaczęłam od wieńca, ale budowanie podkładu (podstawy) było w pewnym momencie nużące, ponieważ trzeba było 15 takich samych części zbudować. To, co mi się bardzo podobało to mnóstwo różnorodnych roślinek, które sprawiły, że budowla nabrała przestrzenności. No i oczywiście nie mogę zapomnieć o dużej czerwonej kokardzie, która całość dopełniła. Super jeszcze jest to, że LEGO dodało klocek sznureczek, który bardzo ułatwia powieszenie wieńca.

Lego Kalendarz adwentowy

Jeśli chodzi o stroik, to tutaj dodatkowo mamy świeczki, których wysokość możemy regulować. Zamiast jednej dużej kokardy mamy dwie malutkie. Jest to świetna opcja adwentowa. W tej budowli wykorzystuje się mniej roślinek. Chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dodać ich więcej. Klocki, które mamy w zestawie pozwalają nam na zbudowanie jednej z dwóch budowli. Budując według instrukcji, zawsze zostanie nam trochę klocków.

Podkład pod wianek/stroik Lego

Jeśli chodzi o ten zestaw, to sądzę, że jest on kapitalny. Dwa modele w jednym, po świętach nie trzeba go rozkładać, bo cały wchodzi do pudełka. Wyobraźnia ma tutaj bardzo duże pole do popisu, ten zestaw jest bardzo ładny. Stroik, czy też wieniec bardziej spełnia funkcję ozdobną jak bawialną. Z radością takim zestawem rozpoczęłam grudzień.

Klocki Lego

Lego 40426 i kalendarze adwentowe

Recenzje uważam za skończoną, dajcie znać, co myślicie o tym zestawie. Lecimy dalej i czas na drugą część posta. W tym roku kupiłam sobie 2 i pół kalendarza adwentowego. Miałam w planach kupić jeszcze dwa, ale z Barbie było tak, że przespałam najlepszą cenę, a później znalazłam świetny kalendarz od Playmobil, ale niestety nie zdarzyłby przyjść, więc też z niego zrezygnowałam.
No i tak posiadam kalendarz Nivea, który jest największy i najcięższy. Jest to kalendarz kosmetyczny, ma 24 okienka. Kosztował mnie w promocji ok. 130 zł. Już otworzyłam kilka okienek i jak na razie jestem z niego zadowolona.

Drugim kalendarzem jest kalendarz LEGO Harry Potter i kupiłam go na LEGO.store. Można powiedzieć, że przepłaciłam, ale patrząc na to, że chciałam dostać prezent od Lego, to musiałam go tam kupić. Jeśli chodzi o kalendarze Lego, to przegapiłam świetną ofertę na City kalendarz, który można było kupić za ok. 50 zł. Strasznie tego żałuję, no ale tak to jest jak się za długo zastanawia 🙂

Na koniec zostawiłam kalendarz połówkę, tak na niego mówię, bo w sumie to nie jest kalendarz, tylko zestaw prezentowy z sześcioma okienkami. Jest to zestaw prezentowy z Only Bio i jeśli nie spojrzy się na podpowiedź, to nie wiadomo co w nim jest. Kupiłam go w Rossmannie, jest to kalendarz kosmetyczny dedykowany włosom i z moich kalendarzy był najtańszy. Zestaw ma osiem okienek i żeby fajnie się wpasować, to będę go otwierać co 4 dni.

Jeśli chcecie wiedzieć, co kryje się w danych okienkach moich kalendarzy adwentowych, to zapraszam Was na mojego TikToka. Tam codziennie pojawiają się filmiki. Macie jakieś kalendarze adwentowe ?

Tymczasem, jeśli chcecie dalej ze mną zostać, to zapraszam Was na kolejny tajemniczy post, który wybrałam specjalnie na tę okazję POST.