Nadzwyczajni Książka

Nigdy nie spodziewałam się, że doczekam takich czasów jak teraz. Czasów gdzie panuje przerażenie, jest wielka dezorientacja, czuć wszechobecny strach i co rusz słychać nowe teorie spiskowe. W takim pakietem przyszedł do nas COVID i my niestety w tym całym bałaganie zapomnieliśmy o nich. Cichych bohaterach, którzy w czasie panującej epidemii walczą i są na pierwszej linii frontu, często ryzykując własne życie.
Moc uścisków i wielkie brawa dla nich.

Nadzwyczajni Książka

Książka „Nadzwyczajnie” opowiada między innymi o tych bohaterach. Marcin Wyrwał oraz Małgorzata Żmudka stworzyli wstrząsający reportaż o nierównej walce z COVID-19. Autorzy przedstawiają historię z życia lekarzy, ratowników, pacjentów, strażaków, oraz nieznane fakty ze szpitalnych sal i DPS-ów. Nie ma tutaj owijania w bawełnę, wszystko jest brutalne i wstrząsające. Przedstawione fakty często wzburzają, bo ciężko jest uwierzyć, że takie rzeczy dzieją się w naszym kraju. Rzeczywistość przedstawiona w książce jest zupełnie inna niż ta, która jest nam na co dzień pokazywana.

W książce jest wiele historii, które zapadają w pamięć, niektóre szokują a jeszcze inne smucą. Jest to mocna książka, którą powinien przeczytać każdy nieważne czy wierzy w wirusa, czy też nie wierzy. Przeczytałam tę książkę w niecałe dwa dni. Muszę przyznać, że jest ona strasznie wciągająca i interesująco napisana. W żadnym momencie podczas czytania jej nie nudziłam się i nie byłam znużona.
Cieszę się, że autorzy książki przedstawiając historię bohaterów najpierw opowiedzieli trochę o ich życiu a dopiero potem przedstawili historie związaną z wirusem. Dzięki temu zabiegowi sądzę, że bardziej poznałam bohaterów i stali mi się oni nam bliżsi. W książce „Nadzwyczajni” nie ma nudnych teorii typowych na naukowych wykładach. Książka jest świetna i warta przeczytania.

Dziękuje Wydawnictwu Akurat za możliwość przeczytania książki „Nadzwyczajni”

Nadzwyczajni Książka

Recenzja książki Nadzwyczajni

Psst….. Przyjacielu chcesz jeszcze trochę tutaj zostać ? Serdecznie zapraszam Cię do kolejnego tajemniczego wpisu, który specjalnie dla Ciebie wybrałam, kliknij TU